• The Onlines

• Žiaci 8. ročníka sa dňa 16. 4. 2019 zúčastnili na predstavení The Onlines. Predstavenie prebiehalo v anglickom jazyku a témou bola problematika závislosti na moderných technológiách.

Príbeh bol prerozprávaný z pohľadu hlavného hrdinu Miloša, dospelého muža, ktorý vo svojich 28 rokoch stále žije so svojou mamou a jeho život ovládajú sociálne siete. Naši žiaci tak dostali možnosť preskúšať sa v pasívnom využívaní jazyka a počúvaní s porozumením. Na základe spätnej väzby, ktorú sme od žiakov dostali, sa vo veľkej miere s témou predstavenia stotožnili.

• Školský stolnotenisový turnaj

• Stolný tenis sa v našej škole teší mimoriadnej obľube. Je preto samozrejmosťou, že sme si aj my pripomenuli Svetový deň stolného tenisu.

5.4.2019 sme zorganizovali stolnotenisový turnaj jednotlivcov. Záujem bol naozaj veľký, prihlásilo sa doň 41 žiakov druhého stupňa a 5 učiteľov. Počas dopoludnia sa na našich školských chodbách odohralo niekoľko skutočne napínavých zápasov.

Nie je prekvapením, že na stupňoch víťazov sa napokon ocitli aktívni členovia školského stolnotenisového krúžku:

1. miesto – Matúš Penkala, VIII. B
            2. miesto – Michal Svetík, VII. B
            3. miesto – Alex Zoltán Janikovič, VII. B

Blahoželáme!

• Štvrtáci tancovali na tanečnom konzervatóriu

• Áno, žiaci zo 4. A našej školy skutočne tancovali, a to dokonca na Tanečnom  konzervatóriu Evy Jaczovej v Bratislave. A aké tance tancovali? Ľudové.

Vďaka ústretovosti pani riaditeľky  tanečného konzervatória naši žiaci aj takýmto spôsobom poznávali piesne, tance a kroje Oravy, Spiša, Šariša a Zemplína.  Pod skúseným vedením pani profesorky Laginovej na hodine ľudového tanca študentov tanečného konzervatória naši žiaci prenikali do tajov krásy ľudového tanca, jeho rytmu a krokov.

„Ja mám držať dievča za ruku? Ja mám držať dievča okolo pása? Nie, nie, nie! Ja sa mám s dievčatami točiť? Nie, nie, nie!“   A po krátkej chvíli naši chlapci zanietene tancovali a točili sa držiac dievčatá za ruku alebo okolo pása.

Dievčatá si zatancovali aj so študentkami konzervatória. Karičku. Pri tanci sa im na tvárach zračilo také nadšenie a obrovské úsilie držať krok s profesionálkami, že sme všetci mali úsmev na perách.

Po tomto nevšednom zážitku sme sa veru z konzervatória nevracali do školy potichu. Deti celou cestou pospevovali ľudové piesne a reakciou bol úsmev okoloidúcich.

• Vynikajúce výsledky v krajskom kole Technickej olympiády

• Krajské kolo Technickej olympiády sa uskutočnilo 5.2. 2019 v priestoroch Strednej odbornej školy technickej na Vranovskej ulici v Bratislave. Zúčastnili sa na ňom aj zástupcovia našej školy – víťazi okresného kola Technickej olympiády v oboch kategóriách. V teoretickej časti olympiády (riešenie testu) i praktickej časti (riešenie praktického zadania podľa technického výkresu s využitím potrebných nástrojov a náradia) preukázali naši žiaci svoje výborné vedomosti a zručnosti a dosiahli vynikajúce umiestnenie.

Mateo Hernando zo 7.B obsadil vo svojej kategórii B (žiaci 5. – 7. ročníka ZŠ a 1. a 2. ročníka osemročných gymnázií) v krajskom kole Technickej olympiády skvelé 2. miesto.

Michal Vrba a Simon Šinkovic, obaja z 8.B triedy, vo svojej kategórii A (súťaž dvojíc - žiakov 8. a 9. ročníka ZŠ a 3. a 4. ročníka osemročných gymnázií)  zvíťazili a postupujú do celoštátneho kola Technickej olympiády, ktoré sa bude konať v dňoch 2.-3. mája v Banskej Bystrici.

Všetkým trom súťažiacim blahoželáme a ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu našej školy.

• Úspešné okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku

• Dňa 17. 1. 2019 sa v priestoroch Nemeckej školy Bratislava konalo okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku. Súťažiaci tradične absolvovali písomnú časť (počúvanie s porozumením, čítanie s porozumením, test) i ústnu časť. Zástupcovia našej školy si vo veľmi silnej konkurencii súťažiacich zo základných škôl a osemročných gymnázií z obvodu Bratislava I. (Staré Mesto) počínali mimoriadne dobre.

Víťazka školského kola v kategórii 1A (žiaci 5., 6., 7. ročníkov) Paulínka Urbanová z 5.A obsadila v okresnom kole vo svojej kategórii 4. miesto a stala sa úspešnou riešiteľkou.

Víťaz školského kola v kategórii 1B (žiaci 8., 9. ročníkov) Peter Belanský z 9.A triedy obsadil v okresnom kole vynikajúce 2. miesto, stal sa úspešným riešiteľom a postúpil do krajského kola Olympiády v nemeckom jazyku.

Obom srdečne blahoželáme.