• Školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 18. 1. 2018 sa uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Ide o najstaršiu súťaž v umeleckom prednese poézie a prózy, v tvorbe recitačných kolektívov a divadiel poézie detí, mládeže a dospelých.

Naši žiaci súťažili v prednese poézie a prózy v dvoch kategóriách, v II. kategórii (žiaci 5. a 6. ročníka) a v III. kategórii (žiaci 7. - 9. ročníka). Porota (p.uč. Valent, p.uč. Bartoněková, p.uč. Gerba) a všetci súťažiaci mali možnosť vypočuť si nádherné prednesy, a tak nám priblížiť krásnu literatúru z pier slovenských, ale aj zahraničných autorov. Ako recitátori sa predstavili žiaci 5. ročníka – Leo Maria Rehúš, Hugo Hala, Matej Maďar, Oliver Driensky, Arsenij Rezničenko a Daniel Mozolák, zo 6. ročníka Michal Svetík, Dávid Černoch, Viktória Salem, Barbora Halászová, Tomáš Olejár a Rebeka Marić, zo 7. ročníka Soňa Horáčková, Stela Šoltésová, Paulína Mrvová, Rastislav Kotlárik a Alexa Romaňáková, z 8. ročníka Vratko Kabina, Daniel Modrák a Dina Lengyelová, z 9. ročníka Tatiana Plavecká a Katarína Hiršová.

Toto sú výsledky školského kola:

II. kategória – POÉZIA

1. miesto – Hugo Hala
            2. miesto – Viktória Salem
            3. miesto – Leo Mária Rehúš a Matej Maďar

II. kategória – PRÓZA

1. miesto – Daniel Mozolák
            2. miesto – Tomáš Olejár
            3. miesto – Oliver Driensky a Rebeka Marić

Čestné uznanie – Arsenij Rezničenko

III. kategória – POÉZIA

1. miesto – Tatiana Plavecká
            2.  miesto – Katarína Hiršová a Stela Šoltésová
            3. miesto – Soňa Horáčková

III. kategória – PRÓZA

1. miesto – Rastislav Kotlárik
            2. miesto – Dina Lengyelová
            3. miesto – Alexa Romaňáková a Paulína Mrvová

Všetkým zúčastneným ďakujeme, víťazom blahoželáme a želáme veľa šťastia v ďalšom kole súťaže.

• Zápis prvákov

• Zápis prvákov do našej školy sa koná v piatok 20. apríla 2018 od 14:00 do 18:00 a v sobotu 21. apríla 2018 od 8:00 do 12:00 v budove na Podjavorinskej 1.

Pri zápise zákonný zástupca dieťaťa povinne predloží:

- občiansky preukaz rodiča (zákonného zástupcu)

- rodný list dieťaťa

- podľa potreby doklad o zdravotnom postihnutí dieťaťa

Zapisované dieťa musí byť pri zápise prítomné.

Protokol o zápise podpisujú obaja zákonní zástupcovia aj v prípade rozvedených rodičov.

Protokol o zápise nájdete na tejto stránke v časti TLAČIVÁ, aby ste si ich mohli doma vytlačiť a vyplniť.

• Výsledky Testovania 5-2017

• Naši piataci boli v celoslovenskom testovaní žiakov 5. ročníka aj v tomto školskom roku mimoriadne úspešní. Na testovaní sa zúčastnilo 33 žiakov piateho ročníka našej školy, testy preverili úroveň ich vedomostí v predmetoch slovenský jazyk a literatúra a matematika.

Priemerná úspešnosť našich žiakov v predmete slovenský jazyk a literatúra bola 78,9%, čo je o 16,1% viac ako národný priemer.

Priemerná úspešnosť našich žiakov v predmete matematika bola 81,5%, teda o 16,8% viac ako dosiahnutý národný priemer.

• Deň otvorených dverí – Rozprávková jar

• Základná škola s materskou školou Milana Hodžu Vás pozýva na Deň otvorených dverí spojený s tradíciou tvorivých dielní Rozprávková jar. Uskutoční sa 27. marca 2018 od 9:00 do 11:00 v budove 1. stupňa na Podjavorinskej 1.

Srdečne pozývame všetky deti z materských škôl, budúcich prvákov a ich rodičov. Záujemcom ochotne predstavíme priestory našej školy. Deti si v jednotlivých triedach počas tvorivých dielní v kooperácii so staršími spolužiakmi vyrobia zaujímavé výrobky s jarnou tematikou.