• ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA

• Presný termín zápisu detí do 1. ročníka určuje VZN, ktoré vydáva starosta MČ Staré Mesto - www.staremesto.sk

Podľa § 20 ods. 3 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a v súlade s VZN č. 7/2015 z     8. 12. 2015 o povinnom zápise dieťaťa na plnenie povinnej školskej dochádzky sa uskutoční povinný zápis dieťaťa na plnenie povinnej školskej dochádzky na školský rok 2019/2020 v základných školách, ktorých zriaďovateľom je mestská časť Bratislava-Staré Mesto, 26. a 27. apríla 2019.

Zápis prvákov v našej škole sa  koná v piatok 26. apríla 2019 od 14:00 do 18:00 a v sobotu 27. apríla 2018 od 8:00 do 12:00 v budove na Podjavorinskej 1.

Pri zápise zákonný zástupca dieťaťa povinne predloží:

• občiansky preukaz rodiča (zákonného zástupcu)
          • rodný list dieťaťa
          • podľa potreby doklad o zdravotnom postihnutí dieťaťa

Protokol o zápise podpisujú o b a j a zákonní zástupcovia aj v prípade rozvedených rodičov.

P r o t o k  o l o zápise a s p l n o m o c n e n i e pre rodičov si môžete nájsť na tejto stránke v časti dokumenty, tlačivá, aby ste si ich mohli doma vytlačiť a vyplniť.

PRESTUP Z INEJ ŠKOLY

Pre prijatie žiakov  do vyšších ročníkov prestupom z inej školy, ktorí podľa miesta bydliska nepatria spádovo do našej školy, máme podmienku - SLUŠNÉ SPRÁVANIE. Dôležitá je ochota spolupracovať a prijať pravidlá, stanovené v školskom poriadku.

Pre našu školu je charakteristické:

• vyžadujeme slušné a korektné správanie pedagógov i žiakov
          • vysoká prevaha prevencie nad represiou, ale s prísne stanovenými mantinelmi
          • nekompromisný postoj pri akomkoľvek náznaku šikanovania, rasizmu, vandalizmu a pod...nevyhnutná je však spolupráca rodičov prípadnej obete s pedagógmi a vedením školy
          • prirodzene vekovo oddelené 2 komunity detí v dvoch budovách a ich vzájomná akceptácia: deti od 3 do 10 rokov v 1 budove a od 10 do 15 rokov v druhej budove
          • výrazné úspechy v olympiádach a súťažiach
          • podpora talentovaných detí aj v oblasti mimoškolských aktivít
          • vysoká úroveň vedomostí
          • výučba cudzích jazykov od 1. ročníka
          • od 5. ročníka pridaný druhý cudzí jazyk
          • výučba informatiky v moderných učebniach od 3. ročníka
          • široká škála záujmových krúžkov priamo v škole